Lato 2024

13 DH NS "Orły"

15 DH NS "Młode Dęby"

2 DH NS "Diablice"

6 GZ "Przyjaciele Kubusia Puchatka"

7 GZ "Gumisie"

Im. Antoniny Gębicowej

Hufiec ZHP Mielec

20:45:34 | 27/12/2022

Staramy się, by nasze wyżywienie było smaczne i nikt nie chodził głodny. W koszt wyżywienia wchodzą:

• 3 podstawowe posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad, kolacja)

• podwieczorek

• koszt produkcji wyżywienia (obsługa, media)

Uczestnicy mają wpływ na zawartość jadłospisu i mogą zgłaszać swoje propozycje potraw (oczywiście muszą one uwzględniać przepisy żywieniowe i sanepidowskie). Przygotowujemy suchy prowiant na wycieczki po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu z Komendantem Bazy.

W Bazie funkcjonują dwie stołówki:

• jedna w obrębie wiaty, mieszcząca około 70 osób

• druga w namiocie jadalni z drewnianą podłogą,  mieszcząca około 120 osób.

Jadalnie wyposażone są w stoły, przy których może pomieścić się 7-9 osób. Zapewniamy talerze, sztućce, kubki i szklanki, nakrywane i zmywane przez obsługę Bazy.

Wyżywienie

Główne miejsca noclegowe tworzą namioty typu NS sukcesywnie wymieniane i remontowane.

W standardzie bazy zapewniamy:

• łóżko typu kanadyjka z materacem wojskowym

• 1 koc (uczestnik musi być wyposażony w śpiwór we własnym zakresie)

• prześcieradło

• regał

• namioty wyposażone w materiałowe podpinki oraz drewniane podłogi

Zakwaterowanie

Ambulatorium z izolatką znajduje się w dużym namiocie. Wyposażone jest w podstawowe leki. Zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarek. W odległości 5 km od bazy znajduje się przychodnia lekarska, z której korzystamy w przypadku konieczności interwencji lekarza pierwszego kontaktu, a w godzinach nocnych i nagłych wypadkach samochód znajdujący się w bazie przewozi chorych do szpitala w Pucku.

Zaplecze Medyczne

• kabiny prysznicowe znajdujące się pod dachem wiaty (15 kabin)

• stanowisko zadaszone z umywalkami (15 szt) z ciepłą wodą

• posiadamy również kabiny prysznicowe przystosowane do osób niepełnosprawnych

• zadaszona łaźnia polowa

• kabiny sanitarne typu Toi-Toi rozstawione w pobliżu części mieszkalnej

• wszystkie kabiny wyposażone są w indywidualne elektryczne podgrzewacze przepływowe.

Zaplecze Sanitarne

Baza obozowa Hufca ZHP Mielec istnieje w tym miejscu nieprzerwanie od ponad 25 lat. Przez ten okres, zyskała grono zwolenników, którzy od wielu lat odwiedzają to miejsce. Baza oprócz obozów dla harcerzy i młodzieży prowadzi również "wczasy pod namiotem", dla tych którzy z dala od miejscowego zgiełku chcą spędzić swój urlop.

"Słonaczna Polana" położona jest na terenie gminy Krokowa w powiecie Puck, około 700 m od wsi Karwieńskie Błota II, około 4 km na zachód od miejscowości Karwia. Polana usytuowana jest na skraju lasu stanowiącego Nadmorski Park Krajobrazowy, ok. 400 m od brzegu morza, z dala od ruchliwych dróg.

Baza prowadzona jest systemem harcerskim - obowiązują na niej dyżury zastępów służbowych, które utrzymują porządek na bazie, w zapleczu sanitarnym, miejscach programowych, a także pomagają w oczkowaniu ziemniaków, rozłożeniu naczyń na stołówce i sprzątaniu na niej po posiłkach (zmywanie stołów, zmiatanie i mycie podłogi). Na terenie polany stoi metalowa wiata stanowiąca zaplecze sanitarne i gospodarcze bazy.

Baza Obozowa "Słoneczna Polana"