Drużyny Harcerskie
Staramy się, by nasze wyżywienie było smaczne i nikt nie chodził głodny. W koszt wyżywienia wchodzą:
3 podstawowe posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad, kolacja)
podwieczorek
koszt produkcji wyżywienia (obsługa, media)
Uczestnicy mają wpływ na zawartość jadłospisu i mogą zgłaszać swoje propozycje potraw (oczywiście muszą one uwzględniać przepisy żywieniowe i sanepidowskie). Przygotowujemy suchy prowiant na wycieczki po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu z Komendantem Bazy.
W Bazie funkcjonują dwie stołówki:
jedna w obrębie wiaty, mieszcząca około 70 osób
druga w namiocie jadalni z drewnianą podłogą, mieszcząca około 120 osób.
Jadalnie wyposażone są w stoły, przy których może pomieścić się 7-9 osób. Zapewniamy talerze, sztućce, kubki i szklanki, nakrywane i zmywane przez obsługę Bazy.
Główne miejsca noclegowe tworzą namioty typu NS sukcesywnie wymieniane i remontowane.
W standardzie bazy zapewniamy:
łóżko typu kanadyjka z materacem wojskowym
1 koc (uczestnik musi być wyposażony w śpiwór we własnym zakresie)
prześcieradło
regał
namioty wyposażone w materiałowe podpinki oraz drewniane podłogi
Ambulatorium z izolatką znajduje się w dużym namiocie. Wyposażone jest w podstawowe leki. Zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarek. W odległości 5 km od bazy znajduje się przychodnia lekarska, z której korzystamy w przypadku konieczności interwencji lekarza pierwszego kontaktu, a w godzinach nocnych i nagłych wypadkach samochód znajdujący się w bazie przewozi chorych do szpitala w Pucku.
kabiny prysznicowe znajdujące się pod dachem wiaty (15 kabin)
stanowisko zadaszone z umywalkami (15 szt) z ciepłą wodą
posiadamy również kabiny prysznicowe przystosowane do osób niepełnosprawnych
zadaszona łaźnia polowa
kabiny sanitarne typu Toi-Toi rozstawione w pobliżu części mieszkalnej
wszystkie kabiny wyposażone są w indywidualne elektryczne podgrzewacze przepływowe.
Baza obozowa Hufca ZHP Mielec istnieje w tym miejscu nieprzerwanie od ponad 25 lat. Przez ten okres, zyskała grono zwolenników, którzy od wielu lat odwiedzają to miejsce. Baza oprócz obozów dla harcerzy i młodzieży prowadzi również "wczasy pod namiotem", dla tych którzy z dala od miejscowego zgiełku chcą spędzić swój urlop.
"Słonaczna Polana" położona jest na terenie gminy Krokowa w powiecie Puck, około 700 m od wsi Karwieńskie Błota II, około 4 km na zachód od miejscowości Karwia. Polana usytuowana jest na skraju lasu stanowiącego Nadmorski Park Krajobrazowy, ok. 400 m od brzegu morza, z dala od ruchliwych dróg.
Baza prowadzona jest systemem harcerskim - obowiązują na niej dyżury zastępów służbowych, które utrzymują porządek na bazie, w zapleczu sanitarnym, miejscach programowych, a także pomagają w oczkowaniu ziemniaków, rozłożeniu naczyń na stołówce i sprzątaniu na niej po posiłkach (zmywanie stołów, zmiatanie i mycie podłogi). Na terenie polany stoi metalowa wiata stanowiąca zaplecze sanitarne i gospodarcze bazy.